Stomatolog Łódż


zdjęcia placówki:
Stomatolog Łódż

Nazwa: Stomatolog Łódż
Ulica Zachodnia 89
Miasto 90-402 Łódż
województwo: ---
telefon: 721 901 500
www: www.healthpoland.pl
e-mail: serwis@healthpoland.pl
  Mówimy w językach: polski     angielski    


OFERTA PLACÓWKI::

Klinika stomatologiczna Omega Dental to specjalistyczna placówka dentystyczna,oferująca kompletne usługi stomatologiczne,prowadzona przez dr. nauk medycznych Beatę Śmielak


                                            


Proponujemy Państwu usługi w gabinetach stomatologicznych Omega Dental. Prywatną praktykę stomatologiczną rozpoczęłam w 1997 roku. Specjalizuję się w protetyce stomatologicznej zarówno jako praktyk jak i pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi


 


Najważniejszym celem, zarówno moim jak i współpracujących ze mną lekarzy, jest zadowolenie i zaufanie naszych Pacjentów.


Dbając o jakość naszych usług wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne, najwyższej jakości materiały stomatologiczne. Współpracujemy tylko z renomowanymi laboratoriami technik dentystycznych.


W swojej pracy wykorzystujemy szereg zaawansowanych technologii.


Jesteśmy w stanie wykonać pracę dla najbardziej wymagającego pacjenta, która spełni jego oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym.


Zajmujemy się chirurgią, implantologią i szeroko pojętą protetyką stomatologiczną (w tym również estetyczną)Aby nasza praca była dokładniejsza posługujemy się mikroskopem. Prowadzimy również stomatologiczne leczenie dzieci.


Posiadamy 2 kliniki w Łodzi przy ulicy Piaski 4 oraz Zachodniej 89.


Omega Dental - stomatologia Łódź to właściwy wybór!


Najważniejszym celem, zarówno moim jak i współpracujących ze mną lekarzy, jest zadowolenie i zaufanie naszych Pacjentów.


Dbając o jakość naszych usług wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne, najwyższej jakości materiały stomatologiczne. Współpracujemy tylko z renomowanymi laboratoriami technik dentystycznych.


Największą satysfakcją jest dla nas promienny uśmiech naszych Pacjentów.


Zapraszamy Państwa serdecznie na leczenie do naszej kliniki w Łodzi!


Przegląd zębów - Gratis!


Umów się na bezpłatny przegląd!


W celu umówienia wizytyProsimy o kontakt telefoniczny:

tel. kom. +48 721 901 500


Godziny otwarcia i umawianie wizyt:poniedziałek – piątek od 09.00-18.00


 


ZABIEGI:


Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla organizmu. Każdy brak zębowy wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem.


Zęby bowiem tworzą razem z okolicznymi tkankami spójny zespół stomatognatyczny, że jakiekolwiek braki w jego obrębie wywołują zaburzenia: w danym łuku, pomiędzy łukami, w aparacie utrzymującym ząb w kości, w stawach skroniowo-żuchwowych i w układzie mięśniowo-nerwowym.


Zęby pozbawione antagonistów przemieszczają się pionowo szukając kontaktu z zębami przeciwstawnymi(objaw Godona), a zęby znajdujące się w sąsiedztwie braków przesuwają się i nachylają w kierunku luki.


Obserwujemy wówczas zjawisko pozornego zamykania luki po zębach utraconych, na skutek przemieszczania się zębów pozostałych, które w ten sposób tracą podparcie boczne w dotychczasowych miejscach stycznych.


W wyniku przesunięć pionowych następuje również utrata miejsc stycznych między zębami w przeciwstawnym łuku zębowym, przez co zaburzona jest równowaga morfologiczno-czynnościowa całego układu stomatognatycznego.


Wszczepianie implantówETAP CHIRURGICZNY wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie jest on bolesny dla pacjenta. Polega na odwarstwienia płata śluzówkowo-okostnowego i przygotowaniu za pomocą kalibrowanych wierteł łoża dla implantu. Wcześniej należy ustalić określona długość i szerokość wszczepu. Nawiercanie powinno być stopniowe i stosunkowo wolne, a przez cały czas jego trwania należy stosować wewnętrzne chłodzenie roztworem fizjologicznej soli, tak aby temperatura nawiercania kości nie przekraczała 45 stopni.
 
Jeśli jednocześnie wprowadza się kilka implantów należy starać się wykonać miejsca na wszczepy równolegle do siebie. W odcinku przednim, ze względu na specyficzną budowę kości, czasami należy zastosować łączniki kątowe, które korygują kąt nachylenia przyszłych uzupełnień protetycznych.

Po wkręceniu implantów zamyka się otwory zewnętrzne śrubą zamykającą, pokrywa płatem śluzówkowo-okostnowym i zakłada szwy. Czasami, przy dobrej stabilizacji pierwotnej, można od razu założyć koronę, most czy protezę na zamkach.
Uzupełnienie pojedynczego zęba

Uzupełnienie dwóch brakujących zębów za pomocą implantówUzupełnienie 3 brakujących implantów
Wykonywanie uzupełnień opartych na implantachFAZA PROTETYCZNA Lekarz pobiera wycisk szczęki czy żuchwy za pomocą specjalnych przenośników. Technik protetyk odlewa modele i wykonuje koronę, most lub protezę.
RODZAJ UZUPEŁNIEŃ OPARTYCH NA IMPLANTACH
Postępowanie protetyczne zależy od ilości, jakości i rozmieszczenia brakujących zębów oraz rodzaju planowanego uzupełnienia:


• w przypadku braków pojedynczych: korony pojedyncze na implantach bez konieczności szlifowania sąsiednich zębów własnych


Pełna proteza osadzona na belce Doldera
Pełna proteza osadzona na filarach teleskopowych
Pełna proteza osadzona na zatrzaskach typu locator
Mikroskop


Aby nasz praca była dokładniejsza i skuteczniejsza dysponujemy urządzeniami, które dzięki powiększeniu pozwalają w razie potrzeby podnieść standard świadczonych usług.
Zalety pracy z mikroskopem:
• powiększenie zapewnia lepszą widoczność pola zabiegowego. Łatwość rozróżnienia szczegółów podczas zabiegu decyduje o sukcesie klinicznym
 w endodoncji: umożliwia doskonałą widoczność podczas leczenia kanałowego: szczególnie dotyczy wąskich kanałów, usuwania złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, podnosi jakość wykonywanej pracy, ułatwia prace podczas ponownego leczenia kanałowego.
 w stomatologii zachowawczej: znakomita widoczność ułatwia precyzję podczas prac estetycznych, ułatwia postawienie właściwego rozpoznania, pozwala ustalić stopień zaawansowania procesu próchniczego, zwiększa precyzję podczas zakładania wypełnień w okolicy przydziąsłowej, czy powierzchni stycznych zębów, pozwala ocenić szczelność wypełnień kompozytowych i jakość ich opracowania
• w protetyce: mikroskop zapewnia precyzję podczas szlifowania zębów filarowych, pozwala na ocenę dokładności wykonanej pracy przez pracownię protetyczną, można sprawdzić jakość odlewów metalowych, porcelanowych, cyrkoniowych, stopień ich obróbki laboratoryjnej i dopasowanie do zębów w jamie ustnej pacjenta


Wybielanie zębów ŁódźSystem wybielania lampą 


Wizytówką naszego wyglądu zewnętrznego jest piękny uśmiech!

Często jednak na naszych zębach powstają trwałe, ciemne przebarwienia np. od kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów czy po przebarwieniach antybiotykowych. Należy pamiętać, że:

• szczotkowanie zębów nie zmieni ich koloru nie da się zmienić koloru szkliwa za pomocą różnych metod szczotkowania zębów niezależnie od tego jakiej szczoteczki użyjesz.

• pasty wybielające pomogą usunąć osad, ale nie zmienią koloru szkliwa

Profesjonalne metody do wybielanie zębów zostały wprowadzone po to, aby sprawić, że uśmiech będzie lśniący i przyciągający uwagę. Środki do wybielania zębów są łatwo dostępne i nie wymagają interwencji chirurgicznej. Jednak zanim zdecydujesz się na ich użycie warto poznać jakie są metody i na czym one polegają.

Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog przeprowadza badanie podmiotowe i przedmiotowe pacjenta. Przedstawia plan leczenia stomatologicznego. W razie konieczności tymczasowo zabezpiecza ubytki, ponieważ wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu. Zostaje usunięty kamień i osad. Należy podkreślić, że zęby żółte szybciej się wybielają niż zęby sine.


 SYSTEM WYBIELANIA LAMPĄ

Największym hitem światowym jest wybielanie zębów w gabinecie w ciągu 45 minut (3 sesje po 15 minut). W tym celu zakupiliśmy specjalną lampę White dent. System wybielania polega na zastosowaniu nadtlenku karbamid i wodoru w formie żelu, który nanosimy na szkliwo zębów. Powoduje to utlenianie związków organicznych zawartych w strukturze zęba, które są przekształcane na prostsze związki, co znacząco wpływa na mniejszą absorpcję energii świetlnej.

Zalety:


• szybka, bo zęby są śnieżnobiałe już po 45 minutach!
• wysoka skuteczność wybielania (najczęściej zmiana koloru o 3 stopnie, tzn. z A3.5 na A1)
• metoda w pełni bezpieczna dla pacjenta (lampa nie niszczy zębów, posiada atesty medyczne)
Licówki porcelanowe to estetyczne uzupełnienia protetyczne pokrywające tylko przedsionkowe widoczne zewnątrzustnie powierzchnie zębów naturalnych.Wykonane są w całości z porcelany – bez podbudowy metalowej, dlatego pozwalają uzyskać wspaniały efekt estetyczny i odmienić każdy uśmiech. Największa zaletą licówek jest oszczędność tkanek twardych zęba, bo wymagają dużo mniejszej preparacji zębów niż pod korony protetyczne. Grubość licówek porcelanowych w zależności od potrzeby to zaledwie 0,3-0,7 mm, tak więc ingerencja w tkanki twarde zęba jest minimalna.Postępowanie w przypadku wykonywania licówek:

konsultacja, zdjęcia foto w celu wykonania symulacji komputerowej, pobranie wycisków w celu wykonania symulacji za pomocą wosku na modelach gipsowych kształtu uzupełnień

druga wizyta: po konsultacji z pacjentem co do leczenia protetycznego lekarz stomatolog szlifuje zęby pod licówki i pobiera wyciski masą wyciskową, a następnie wykonuje licówki tymczasowe z kompozytu, które będą pozwalały pacjentowi normalnie funkcjonować do następnej wizyty

trzecia wizyta: zdjęcie uzupełnień tymczasowych, przymiarka licówek porcelanowych i po zaakceptowaniu ich przez pacjenta – cementowanie na stałe
  Stomatologia zachowawcza
- wypełnienia kompozytowe najlepszymi na świecie materiałami amerykańskimi, japońskimi, niemieckimi oraz szwajcarskimi


- odbudowa zębów leczonych endodontycznie ze wzmocnieniem włóknem szklanym


- inlay (wkłady), onlay (nakłady) porcelanowe z ceramiki tłoczonej przy dużych zniszczeniach zębów z żywą miazgą


- endokorony pełnoceramiczne w zębach po leczeniu endodontycznym


CENNIK:


Stomatologia zachowawcza

 

porada lekarska i wizyta adaptacyjna                 Gratis

przegląd dla stałych pacjentów                          Gratis

znieczulenie miejscowe                                     Gratis

 

wypełnienie 1 powierzchni         (V klasa)           100 zł

wypełnienie 2 powierzchnie                                120 zł

wypełnienie 3 powierzchnie                                150 zł

odbudowa zęba kompozytem                             250 zł

wypełnienie w zębie mlecznym                          80 zł

 

 

ENDODONCJA

 1.siekacze i kły                                               250 zł (za 3 wizyty + 50 zł za każdą dodatkową)

 2.przedtrzonowce                                            350 zł (za 3 wizyty + 50 zł za każdą dodatkową)

 3.trzonowce                                                   450 zł  (za 3 wizyty + 50 zł za każdą dodatkową)

 

Reendo (poprawienie starego leczenia kanałowego)

 1.siekacze i kły                                               300 zł (za 3 wizyty + 50 zł za każdą dodatkową)

 2.przedtrzonowce                                            400 zł (za 3 wizyty + 50 zł za każdą dodatkową)

 3.trzonowce                                                   500 zł  (za 3 wizyty + 50 zł za każdą dodatkową

 

 Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu (cena za 1 ząb)

 1.siekacze i kły                                                   400 zł

 2.przedtrzonowce                                                500 zł

 3.trzonowce                                                        600 zł

 usunięcie złamanego narzędzia (mikroskop)          100 - 300 zł 

 usunięcie starego wkładu koronowo-korzeniowego  150 - 200 zł

 wybielanie z użyciem lampy Beyond                      800 zł

 wybielanie z użyciem lampy Beyond i dodatkowe wybielenie nakładkami 1200 zł

 

Chirurgia

 usunięcie zęba                                               100 - 150 zł

 szycie zębodołu                                                       50 zł

 dłutowanie zęba                                            150 - 250 zł

 dłutowanie zęba zatrzymanego                       350 - 400 zł

 resekcja wierzchołka siekacza lub kła                     500 zł

 przeszczep tkanki łącznej                             500 - 1000 zł

 

Implantologia

(ceny są uzależnione od zastosowanego systemu)

konsultacja                                                                                       Gratis

założenie implantu                                                                           1500 zł

korona porcelanowa (na stopie Cr-Co) + łącznik tytanowy                      2000 zł

korona porcelanowa na tlenku cyrkonu wraz z łącznikiem tytanowym       2500zł

proteza oparta na 2 implantach                                                         5000 zł

proteza oparta na 4 implantach                                                         8000 zł

podniesienie zatoki (cena z biomateriałem)   metoda zewnętrzna           2000  zł

założenie śruby gojącej                                                                       500 zł

podniesienie zatoki (cena z biomateriałem)     metoda zewnętrzna         4000 zł                            

 odbudowa kości (cena z biomateriałem)                                             1500 zł

przeszczep tkanki łącznej                                                               500 - 1000 zł

przeszczep bloku kostnego                                                           2500 - 4000 zł


Protetyka

korona porcelanowa (na stopie Cr-Co)                                           600 zł

korona porcelanowa (na stopie Au-Pt)                          800 zł + koszt złota

korona pełnoceramiczna i na podbudowie z cyrkonu                      1200 zł

 inlay, onlay ceramiczny                                                             800 zł

licówka ceramiczna                                                                  1000 zł

korona tymczasowa (wykonana w gabinecie)                                50 zł

korona tymczasowa (wykonana w laboratorium)                          150 zł

proteza szkieletowa                                                                   1200 zł

proteza akrylowa                                                                       700 zł

wkład koronowo-korzeniowy                                                        300 zł

 wkład koronowo-korzeniowy      (składany)                                  400 zł

wkład koronowo-korzeniowy       z włókna szklanego                      250 zl

 

Implantologia

konsultacja                                                                                      Gratis

założenie implantu                                                                           1500 zł

korona porcelanowa (na stopie Cr-Co) + łącznik tytanowy                      2000 zł

korona porcelanowa na tlenku cyrkonu wraz z łącznikiem tytanowym       2500zł

proteza oparta na 2 implantach                                                         5000 zł

proteza oparta na 4 implantach                                                         8000 zł

podniesienie zatoki (cena z biomateriałem)   metoda zewnętrzna           2000  zł

założenie śruby gojącej                                                                       500 zł

podniesienie zatoki (cena z biomateriałem)     metoda zewnętrzna         4000 zł                            

 odbudowa kości (cena z biomateriałem)                                             1500 zł

przeszczep tkanki łącznej                                                               500 - 1000 zł

przeszczep bloku kostnego                                                           2500 - 4000 zł

 

Radiologia 

 zdjęcie punktowe                                                                                       20 złNASI LEKARZE:

 
NASZE CERTYFIKATY:Liczba odsłon: 30996

 
Dodaj komentarz placówki:
adresy IP komentujących są rejestrowane


Twój nick:
Kod z obrazka:    

*) wszystkie pola są wymagane
Dodaj >         Wyczyść >