Implanty zębowe Kraków

Zapraszamy Państwa na leczenie implantologiczne do KrakowaOferujemy pełny zakres leczenia w dziedzinie stomatologii zachowaczej i estetycznej, profilaktyce próchnicy i chorób przyzębia, chirurgii oraz protetyce i leczeniu kanałowym (endodoncja).

 


Co to jest implant?

Implant dentystyczny to inaczej sztuczny korzeń, zazwyczaj wykonany z tytanu, stosowany w stomatologii do wspierania odbudowy, które przypominają zęba lub grupy zębów do zastąpienia brakujących zębów czyli wypełnienia luki w uzębieniu.

 

 

Nowoczesne leczenie implantologiczne przy zastosowaniu specjalnych implantów, biomateriałów oraz Sterowanej Regeneracji Kości jest bezpieczne, efektywne i umożliwia osiągnięcie doskonałych efektów estetycznych oraz funkcjonalnych.

 

Wcześniej miliony osób posiadających luki w uzębieniu automatycznie decydowało się na wykonanie mostu, teraz mają wybór. Popyt jest ogromny: statystycznie każdej dorosłej osobie w średnim wieku brakuje 2,7 zęba a prawie 5 milionów starszych osób wcale nie ma zębów. Jaka jest najlepsza strategia na estetyczne zamknięcie luk zębowych? Nakłady finansowe i techniczne w przypadku zwykłego mostu a implantu są bardzo zróżnicowane.

 

 

Szczególnie wtedy, gdy pacjent dysponuje zbyt małą ilością kości. W przypadku młodego pacjenta, który uzupełni brak jednego zęba trzypunktowym mostem, konieczna będzie dwu- lub trzykrotna jego wymiana w ciągu życia.

 

Będzie ona spowodowana nawracającą próchnicą lub złamaniem zęba. Początkowy koszt uzupełnienia pojedynczego braku implantem może być większy niż uzupełnienie trzypunktowym mostem, jednak po 7 latach koszty te się wyrównują.

 

 

Mimo, że początkowo implanty mogą wydawać się droższe, po podliczeniu wszystkich wydatków związanych z tradycyjnym leczeniem protetycznym, większość z nas zgodzi się, że warto zainwestować w implanty.

 

Dzięki nowym technologiom, wirtualnemu planowaniu operacji, braku bólu podczas zabiegu i technice Sterowanej Regeneracji Kości wielu ludzi wyzbyło się uprzedzeń względem implantów. Nowe nano-tytanowe powierzchnie mocno zakotwiczają sztuczne korzenie zęba w szczęce, przez co niezwykle wzrasta ich trwałość.

 

Według aktualnych badań prawdopodobieństwo, że implant wraz z mostem po 10 latach będzie stabilnie trzymać się w kości wynosi około 93%. Zwykła korona na oszlifowanym zębie trzyma się średnio w 87% przypadków.

 

Epokowe postępy stomatologów dokonują rewolucji w postrzeganiu trzecich zębów – o ile w przeszłości rozmowy na temat braków zębowych był uważane za temat tabu, o tyle teraz zaopatrzenie protetyczne na implantach stało się symbolem statusu.

 

Implanty z koronami łudząco podobnymi do naturalnych zębów zazwyczaj wyglądają lepiej niż oryginał. Kto szuka dobrej pracy potrzebuje pięknych zębów.

 

Żadnym innym sygnałem nie można kogoś bardziej ująć niż właśnie uroczym uśmiechem. Badania udowadniają, że spojrzenie rozmówcy już w pierwszych sekundach rozmowy kierowane jest na usta. Jeśli pojawi się tam rozbrajający uśmiech to, jego właściciel już praktycznie jest na wygranej pozycji.

 

Praktycznie wszystkie implanty umieszczone są dziś tworzą endosseous root-implanty, tj. pojawiają się one podobne do rzeczywistego korzenia zęba i umieszczone są w kości.

 

Kości żuchwy akceptują odpowiednie właściwości fizyczne implanta dlatego,że jest to metal kompletnie obojętny dla ludzkich tkanek i może on mocno zrosnąć się z kością.

 

Korony, które odpowiadają za wygląd implantu są najczęściej porcelanowe, chociaż zdarzają się też pełnoceramiczne .

 

 

Osteointegracja to stopienie się powierzchni implantu z otaczającą go kością. Implanty złączą z kości, jednak brak im więzadła przyzębia, więc czują się nieco inaczej od naturalnych zębów podczas żucia.

 

Implanty mogą być wykorzystywane do wspierania wielu protez dentystycznych, w tym korony, mosty wspieranych implant lub protez a także mogą być również używane jako zakotwiczenia ortodontyczne zęba.

 

 

Zastosowanie implantów pozwala na ruchy zębów bez wzajemnego oddziaływania.

Implanty pomagają nam na utrzymaniu pełnego uzębienia ,nie są narażone na próchnicę i nie psują się jak naturalne zęby.

Założenie implantu odbywa się podczas znieczulenia.

Po zabiegu podaje się najczęściej tabletki przeciwbólowe.