Leczenie i usuwanie żylaków


Co to są żylaki i jak powstają...


Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem mniejszej ilości tkanki sprężystej w ścianach naczyń żylnych, co zmniejsza ich odporność na rozciąganie. Rozszerzenie światła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia.

 

 

Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący podczas długiego stania (np. fryzjerzy, chirurdzy), zwiększone ciśnienie w żyłach na skutek utrudnionego odpływu (np. ciąża, podnoszenie ciężarów, zaparcia).

Choroba zaczyna się już w bardzo młodym wieku dyskretnymi dolegliwościami bólowymi oraz przemijającymi obrzękami kończyn. W formie rozwiniętej przyjmuje postać różnie nasilonych żylaków. Jest to oczywisty defekt kosmetyczny, jednak przy braku leczenia oprócz żylaków utrwalają się i nasilają obrzęki, pojawiają się zmiany troficzne skóry a ostatecznie trudno gojące się owrzodzenia.Przewlekła niewydolność żylna może dotyczyć żył powierzchownych, głębokich lub obu układów jednocześnie. Jej rozwojowi sprzyjają czynniki dziedziczne, płeć żeńska, wiek, przebyte ciąże, tryb i charakter pracy. Żylaki mogą być zmianami o charakterze pierwotnym lub wtórnym.

Ich podstawowe rodzaje to: teleangiektazje, żylaki siatkowate, żylaki pni głównych lub dodatkowych, żylaki krocza i niewydolność naczyń przeszywających.

 

  • Nasza Klinika oferuje Państwu pełny zakres leczenia żylaków najnowszymi metodami:  • Laserowe usuwanie żylaków EVLT     
  • Usuwanie żylaków falą radiową EVRF


Podstawową metodą diagnostyczną pozwalającą ustalić wskazania do leczenia operacyjnego jest ultrasonografia dopplerowska (USG doppler), wykonywana w Centrum Medycznym Dom Lekarski.

 


Jest to powtarzalna i nieinwazyjna metoda obrazowania pozwalająca z dostateczną precyzją określić miejsca przecieku krwi wskutek niewydolności zastawek a tym samym określić rodzaj i zakres niezbędnej operacji.

 


Od początku działalności wprowadzamy i stosujemy nowoczesne sposoby leczenia, łączące małą inwazyjność z doskonałą skutecznością i najlepszym efektem kosmetycznym.

 

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, które w sposób mało inwazyjny są w stanie modelować naszą sylwetkę. 

 

 

Zabiegi te nie wymagają hospitalizacji a po ich wykonaniu niemalże od raz jesteśmy w stanie wrócić do codziennych obowiązków.

 

 

Laserowe leczenie żylaków


VENEFIT - VNUS Closure Fast wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych, to nowoczesna metoda leczenia niewydolnych naczyń żylnych. Podczas sympozjum  33rd Charing Cross International w Londynie (kwiecień 2011) wewnątrzżylna termoablacja radiowa została okrzyknięta złotym standardem w leczeniu niewydolności żylnej. Dzięki tej nowoczesnej metodzie pacjent może opuścić odział zabiegowy tego samego lub maksymalnie następnego dnia

 

Nowoczesny sposób leczenia przeprowadzany jest ambulatoryjnie lub w sali operacyjnej.
Jest bezpieczny i krótkotrwały, a pacjent może opuścić klinikę w dzień zabiegu lub następnego dnia.
 

Po zabiegu VENEFIT - VNUS Closure Fast pacjent powraca do normalnego trybu życia w ciągu 1–2 dni. Na miejsce wprowadzenia cewnika zakłada sie zwykły opatrunek, może być również zalecone zastosowanie dodatkowego ucisku. Ponadto w niektórych przypadkach lekarz  zaleca  przez pewien czas regularne spacery i unikanie długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej oraz znaczniejszych wysiłków. Następuje poprawa wyglądu z w ogóle nie występującymi  lub minimalnymi bliznami, podbiegnięciami krwawymi lub obrzękami.


 


Dysponujemy szeregiem metod począwszy odtradycyjnego streepingu przez małoinwazyjny kriostreeping do EVLT* – endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy pomocy lasera oraz EVRF** endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy użyciu fal radiowych. Wybór metody leczenia. Nie wszyscy pacjenci będą w ten sam sposób leczeni i nie u każdego można zastosować daną technikę operacji.

 

Podczas konsultacji z lekarzem omówione zostają: zaawansowanie choroby żylnej i najlepsza metoda jej leczenia. Dążymy do tego aby efekt terapeutyczny był jak najlepszy a przy tym współistniał z doskonałym efektem kosmetycznym. Zabieg EVLT*, EVRF** czy kriostreeping trwa około 1,5 godziny. Na 24 godz. po zabiegu zakładany jest bandaż elastyczny wymieniany potem na wygodną opaskę elastyczną w której pacjent chodzi ok. 3 tyg. Pacjent od następnego dnia jest gotowy do podjęcia normalnej aktywności życiowej a po kilku dniach zawodowej.

 

 

Wiele osób obawia się znieczulenia, rezygnują z zabiegu w obawie przed narkozą czy znieczuleniem do lędźwiowym – „w kręgosłup”. W naszym ośrodku od wielu lat wykonujemy zabiegi usunięcia żylaków kończyn – nawet tych największych – wznieczuleniu miejscowym, co z jednej strony pozwala na przeprowadzenie zabiegu u pacjentów, u których inny rodzaj anestezji jest przeciwwskazany ze względów zdrowotnych, z drugiej zaś pozwala na powrót do domu bezpośrednio po zabiegu. Ten rodzaj znieczulenia doskonale można połączyć z sedacją anestezjologiczną co jeszcze bardziej podnosi komfortu zabiegu.

 

 

Jak wcześniej wspomniano, każdy pacjent i każda choroba jest inna, nie zawsze wymaga streepingu, EVLT* czy EVRF**. Mamy wówczas sytuację kiedy punktem wyjścia zmian chorobowych są niewydolne perforatory (żyły przeszywające) łączące układ żylny głęboki z powierzchownym, wtedy najlepszą metodą jest zamknięcie perforatorów pod kontrolą USG i usunięcie żylaków met Mullera.

 

 

Polega ona na wprowadzaniu przez nakłucia specjalnych haczyków i usunięciu zmienionych żył. Metoda ta pozostawia jedynie niewielkie kropki, które po 2-3 miesiącach przestają być widoczne. * jest to angielski skrót oznaczający wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie.

 

** EVRF to angielski skrót oznaczający wewnątrznaczyniowe leczenie falami radiowymi


 

 

Drobne zmiany czyli tzw. żylaki siatkowate, teleangiektacje, venektazje i pajączki naczyniowe są usuwane innymi metodami.


Naczynka, których średnica waha się od 1 do 2 mm najlepiej usuwa się metodą skleroterapii preparatem aethoksysklerol lub sklero-vein w postaci płynu lub pianki. Do wstrzyknięć używa się strzykawek wyposażonych w bardzo cienkie igły, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. W nastrzykniętej zmianie rozpoczyna się proces zapalny prowadzący do włóknienia naczynia i zamknięcia w nim przepływu krwi. Proces zamykania trwa kilka tygodni i wymaga w początkowym tygodniu noszenia specjalnej opaski uciskowej.

 

Skleroterapia w podświetleniu żył urządzeniem VEINLITE LED VEINLITE umożliwia zlokalizowanie niewidocznych w USG drobnych naczyń zasilających „pajączków” i sieci naczynek widocznych na nogach, na głębokości do 1cm.

 

Mniejsze naczynka, których średnica ma 0,3mm do 1,0 mm najlepiej zamka laser Nd-Yag 1064 nm mający powinowactwo do hemoglobiny zawartej w krwinkach. Zabieg polega na bezpośrednim naświetlaniu laserem naczynka wypełnionego krwinkami czerwonymi, powstające wówczas mikrozapalenie doprowadza do zwłóknienia i zaniku naczynka.

 

Używane w tej metodzie lasery mają różną długość fali świetlnej i co za tym idzie różne powinowactwo do wody i hemoglobiny.

Efekt, który uzyskujemy w każdym przypadku jest jednak taki sam i polega na zniszczeniu wewnętrznej warstwy naczynia krwionośnego co prowadzi do jego zwłóknienia i zaniku

 

Operowanie żylaków


Żylaki kończyn dolnych są chorobą dotyczącą ponad połowy społeczeństwa. Nie stanowią jedynie problemu kosmetycznego, ale przede wszystkim problem zdrowotny. Nawet niewielkie zmiany widoczne na skórze – na zewnątrz, mogą okazać się pierwszym sygnałem uszkodzeń układu żylnego. Uczucie ciężkich nóg, ból, zmiany skórne, przebarwienia, długo i źle gojące się owrzodzenia to typowe kolejno postępujące po sobie objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych. Badanie USG doppler jest podstawą diagnostyki, pokazuje zaawansowanie choroby i decyduje o dalszym sposobie leczenia.

 

Zabieg usunięcia żylaków polega na wyeliminowaniu wszystkich widocznych zmienionych żył, oraz tych które uległy przemianie chorobowej a nie są dostrzegalne.

 

CENNIK:

Operacja żylaków kończyn dolnych    
EVLT-wewnątrznaczyniowe laserowe usuwnie żylaków    
1 kończyna
2700,00 PLN
 
2 kończyny
5000,00 PLN
 
EVRF-wenątrznaczyniowe usuwanie żylaków falami radiowymi    
1 kończyna
2700,00 PLN
 
2 kończyny
5000,00
 
Anestezjolog-znieczulenie dożylne (sedacja + analgezja)    
1 kończyna
300,00 PLN
 
2 kończyny
600,00 PLN

 

Rezerwuj wizytę
Imię i nazwisko
(lub nazwa firmy):
Adres e-mail:
Telefon
Kraj
Temat:
Rodzaj zabiegu
Treść wiadomości:
 
Kod z obrazka:    
Wyślij >