Leczenie i usuwanie żylaków


Co to są żylaki i jak powstają...


Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem mniejszej ilości tkanki sprężystej w ścianach naczyń żylnych, co zmniejsza ich odporność na rozciąganie. Rozszerzenie światła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia.

 

 

Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący podczas długiego stania (np. fryzjerzy, chirurdzy), zwiększone ciśnienie w żyłach na skutek utrudnionego odpływu (np. ciąża, podnoszenie ciężarów, zaparcia).

 

Choroba zaczyna się już w bardzo młodym wieku dyskretnymi dolegliwościami bólowymi oraz przemijającymi obrzękami kończyn. W formie rozwiniętej przyjmuje postać różnie nasilonych żylaków. Jest to oczywisty defekt kosmetyczny, jednak przy braku leczenia oprócz żylaków utrwalają się i nasilają obrzęki, pojawiają się zmiany troficzne skóry a ostatecznie trudno gojące się owrzodzenia.Przewlekła niewydolność żylna może dotyczyć żył powierzchownych, głębokich lub obu układów jednocześnie. Jej rozwojowi sprzyjają czynniki dziedziczne, płeć żeńska, wiek, przebyte ciąże, tryb i charakter pracy. Żylaki mogą być zmianami o charakterze pierwotnym lub wtórnym.

Ich podstawowe rodzaje to: teleangiektazje, żylaki siatkowate, żylaki pni głównych lub dodatkowych, żylaki krocza i niewydolność naczyń przeszywających.

 

Gdzie leczyć i usuwać żylaki

 

 Nasza Klinika oferuje Państwu pełny zakres leczenia żylaków najnowszymi metodami:


EVLT* – endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy pomocy lasera

EVRF** endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy użyciu fal radiowych

VENEFIT - VNUS Closure Fast wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowychRejestracja telefoniczna na zabieg


 

W celu umówienia wizyty.


Prosimy o kontakt telefoniczny +48 721 901 500

Godziny otwarcia i umawianie wizyt:


poniedziałek – piątek od 09:00-18:00

Sobota od 09:00-16:00

Kontakt mailowy z rejestracją:

e-mail: rejestracja@healthpoland.pl


kontakt@healthpoland.pl

 

Kontakt mailowy z działem marketingu:
e-mail: serwis@healthpoland.pl


Jak leczyć żylaki

Podstawową metodą diagnostyczną pozwalającą ustalić wskazania do leczenia operacyjnego jest ultrasonografia dopplerowska (USG doppler), wykonywana w naszym Centrum Medycznym.

 


Jest to powtarzalna i nieinwazyjna metoda obrazowania pozwalająca z dostateczną precyzją określić miejsca przecieku krwi wskutek niewydolności zastawek a tym samym określić rodzaj i zakres niezbędnej operacji.

 


Od początku działalności wprowadzamy i stosujemy nowoczesne sposoby leczenia, łączące małą inwazyjność z doskonałą skutecznością i najlepszym efektem kosmetycznym.

 

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, które w sposób mało inwazyjny są w stanie modelować naszą sylwetkę. 

 

 

Zabiegi te nie wymagają hospitalizacji a po ich wykonaniu niemalże od raz jesteśmy w stanie wrócić do codziennych obowiązków.

 


VENEFIT - VNUS Closure Fast wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych, to nowoczesna metoda leczenia niewydolnych naczyń żylnych. Podczas sympozjum  33rd Charing Cross International w Londynie (kwiecień 2011) wewnątrzżylna termoablacja radiowa została okrzyknięta złotym standardem w leczeniu niewydolności żylnej. Dzięki tej nowoczesnej metodzie pacjent może opuścić odział zabiegowy tego samego lub maksymalnie następnego dnia

 

Nowoczesny sposób leczenia przeprowadzany jest ambulatoryjnie lub w sali operacyjnej.


Jest bezpieczny i krótkotrwały, a pacjent może opuścić klinikę w dzień zabiegu lub następnego dnia.
 

Po zabiegu VENEFIT - VNUS Closure Fast pacjent powraca do normalnego trybu życia w ciągu 1–2 dni. Na miejsce wprowadzenia cewnika zakłada sie zwykły opatrunek, może być również zalecone zastosowanie dodatkowego ucisku. Ponadto w niektórych przypadkach lekarz  zaleca  przez pewien czas regularne spacery i unikanie długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej oraz znaczniejszych wysiłków. Następuje poprawa wyglądu z w ogóle nie występującymi  lub minimalnymi bliznami, podbiegnięciami krwawymi lub obrzękami.


 

Dysponujemy szeregiem metod począwszy odtradycyjnego streepingu przez małoinwazyjny kriostreeping do EVLT* – endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy pomocy lasera oraz EVRF** endoluminarnej techniki wewnątrznaczyniowego zamykania żył przy użyciu fal radiowych.

 

Zabieg EVLT ®przeprowadzany jest poprzez nakłucie żyły i umiejscowienie w niej ,cienkiego włókna laserowego – inaczej światłowodu , który emitując ciepło powoduje zamykanie się niewydolnej żyły. Po zlikwidowaniu przyczyny żylaków, dolegliwości ogólne ustępują bardzo szybko i stopniowo zanikają. Zabieg nie pozostawia żadnej blizny

Światło laserowe jest emitowane przez włókno w czasie przesuwania w świetle żyły i dostarcza odpowiednią energię do zamknięcia i uszczelnienia ściany wewnętrznej żyły

 

Zabieg ten jest minimalnie inwazyjny i nie wymaga znieczulenia ogólnego. W czasie zabiegu EVLT ® podaje się znieczulenie miejscowe w formie zastrzyku.

Pacjenci po zabiegu praktycznie natychmiast wracają do codziennego życia, zaleca się jednak chodzenie przez kilka godzin przez pierwsze cztery dni i następnie powrót do pracy

Jak wygląda zabieg?

Podaje się znieczulenia miejscowe

Wprowadzone jest przez małe ukłucie na skórze cienkie włókno laserowe

Światło laserowe doprowadza do zamknięcia żyły

Po zabiegu powinno nosić się pończochy uciskowe

Po zabiegu zaleca się chodzenie i następnie powrót do codziennych czynności

Po zabiegu na nogach mogą pojawić się siniaki i uczucie bólu przez kilka dni

Wybór metody leczenia.

Nie wszyscy pacjenci będą w ten sam sposób leczeni i nie u każdego można zastosować daną technikę operacji.

 

Podczas konsultacji z lekarzem omówione zostają: zaawansowanie choroby żylnej i najlepsza metoda jej leczenia. Dążymy do tego aby efekt terapeutyczny był jak najlepszy a przy tym współistniał z doskonałym efektem kosmetycznym. Zabieg EVLT*, EVRF** czy kriostreeping trwa około 1,5 godziny. Na 24 godz. po zabiegu zakładany jest bandaż elastyczny wymieniany potem na wygodną opaskę elastyczną w której pacjent chodzi ok. 3 tyg. Pacjent od następnego dnia jest gotowy do podjęcia normalnej aktywności życiowej a po kilku dniach zawodowej.

 

 

Wiele osób obawia się znieczulenia, rezygnują z zabiegu w obawie przed narkozą czy znieczuleniem do lędźwiowym – „w kręgosłup”. W naszym ośrodku od wielu lat wykonujemy zabiegi usunięcia żylaków kończyn – nawet tych największych – wznieczuleniu miejscowym, co z jednej strony pozwala na przeprowadzenie zabiegu u pacjentów, u których inny rodzaj anestezji jest przeciwwskazany ze względów zdrowotnych, z drugiej zaś pozwala na powrót do domu bezpośrednio po zabiegu. Ten rodzaj znieczulenia doskonale można połączyć z sedacją anestezjologiczną co jeszcze bardziej podnosi komfortu zabiegu.

 

 

Jak wcześniej wspomniano, każdy pacjent i każda choroba jest inna, nie zawsze wymaga streepingu, EVLT* czy EVRF**. Mamy wówczas sytuację kiedy punktem wyjścia zmian chorobowych są niewydolne perforatory (żyły przeszywające) łączące układ żylny głęboki z powierzchownym, wtedy najlepszą metodą jest zamknięcie perforatorów pod kontrolą USG i usunięcie żylaków met Mullera.

 

 

Polega ona na wprowadzaniu przez nakłucia specjalnych haczyków i usunięciu zmienionych żył. Metoda ta pozostawia jedynie niewielkie kropki, które po 2-3 miesiącach przestają być widoczne. * jest to angielski skrót oznaczający wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie.

 

** EVRF to angielski skrót oznaczający wewnątrznaczyniowe leczenie falami radiowymi


 

 

Drobne zmiany czyli tzw. żylaki siatkowate, teleangiektacje, venektazje i pajączki naczyniowe są usuwane innymi metodami.


Naczynka, których średnica waha się od 1 do 2 mm najlepiej usuwa się metodą skleroterapii preparatem aethoksysklerol lub sklero-vein w postaci płynu lub pianki. Do wstrzyknięć używa się strzykawek wyposażonych w bardzo cienkie igły, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. W nastrzykniętej zmianie rozpoczyna się proces zapalny prowadzący do włóknienia naczynia i zamknięcia w nim przepływu krwi. Proces zamykania trwa kilka tygodni i wymaga w początkowym tygodniu noszenia specjalnej opaski uciskowej.

 

Skleroterapia w podświetleniu żył urządzeniem VEINLITE LED VEINLITE umożliwia zlokalizowanie niewidocznych w USG drobnych naczyń zasilających „pajączków” i sieci naczynek widocznych na nogach, na głębokości do 1cm.

 

Mniejsze naczynka, których średnica ma 0,3mm do 1,0 mm najlepiej zamka laser Nd-Yag 1064 nm mający powinowactwo do hemoglobiny zawartej w krwinkach. Zabieg polega na bezpośrednim naświetlaniu laserem naczynka wypełnionego krwinkami czerwonymi, powstające wówczas mikrozapalenie doprowadza do zwłóknienia i zaniku naczynka.

 

Używane w tej metodzie lasery mają różną długość fali świetlnej i co za tym idzie różne powinowactwo do wody i hemoglobiny.

Efekt, który uzyskujemy w każdym przypadku jest jednak taki sam i polega na zniszczeniu wewnętrznej warstwy naczynia krwionośnego co prowadzi do jego zwłóknienia i zaniku

 

Operowanie żylaków


Żylaki kończyn dolnych są chorobą dotyczącą ponad połowy społeczeństwa. Nie stanowią jedynie problemu kosmetycznego, ale przede wszystkim problem zdrowotny. Nawet niewielkie zmiany widoczne na skórze – na zewnątrz, mogą okazać się pierwszym sygnałem uszkodzeń układu żylnego.

Uczucie ciężkich nóg, ból, zmiany skórne, przebarwienia, długo i źle gojące się owrzodzenia to typowe kolejno postępujące po sobie objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych. Badanie USG doppler jest podstawą diagnostyki, pokazuje zaawansowanie choroby i decyduje o dalszym sposobie leczenia.

 

Zabieg usunięcia żylaków polega na wyeliminowaniu wszystkich widocznych zmienionych żył, oraz tych które uległy przemianie chorobowej a nie są dostrzegalne.

 

CENNIK

Operacja żylaków kończyn dolnych    
EVLT-wewnątrznaczyniowe laserowe usuwnie żylaków    
1 kończyna
2700,00 PLN
 
2 kończyny
5000,00 PLN
 
EVRF-wenątrznaczyniowe usuwanie żylaków falami radiowymi    
1 kończyna
2700,00 PLN
 

2 kończyny

5000,00
 
Anestezjolog-znieczulenie dożylne (sedacja + analgezja)    
1 kończyna
300,00 PLN
 
2 kończyny
600,00 PLN

 

  • Metoda kriostripingu w znieczuleniu miejscowym/tumescencyjnym  2000,00 PLN

 

 

ŻYLAKI KOŃCZYN-klasyczna operacja


1.Klasyczna operacja żylaków jednej kończyny dolnej 2700 zł /1-2 doby

 

2. Klasyczna operacja żylaków dwóch kończyn dolnych 3800 zł /1-2 doby

 

3. Wewnątrzżylna termoablacja radiowa VNUS Closure Fast oraz Miniflebektomia (jedna noga) 4500 zł /1 doba

 

4. Wewnątrzżylna termoablacja radiowa VNUS Closure Fast oraz Miniflebektomia (obie nogi) 6500 zł /1 doba

 

* Powyższe ceny zawierają 1 dobę hospitalizacji (Centrum Medyczne)